parallax background

Müziksiz Olmaz Diyenlere; Doğadayken Dinleyebileceğiniz 4 Farklı Müzik Listesi

belgesel, doga
Doğayla Bağımızı Hatırlatan Belgesel: Ashes and Snow
Ekim 4, 2018
Tesadüflerle Başlayan Bir Yol Hikayesi; Ordu Texas
Ekim 18, 2018

Müzik hayatımızın her anında; yolda, işte, evde, doğada! Şöyle hazır bir iki müzik listesi olsa da dinleyelim dediğinizi duyduk ve hemen işe koyulduk. İşte karşınızda doğadayken özgürce dinleyeceğiniz 4 farklı müzik listesi!

Doğa, tüm canlılara sunduğu koşulsuz ve sınırsız güzellikleri ile her daim orada. Bizler içinse doğada olmak bir tutkudan fazlası, belki bir yaşam biçimi oluyor çoğu zaman. Şehirden uzaklaşma isteği, şehirlerin kötü ve can sıkıcı oluşundan değil de, biraz kalabalıktan kaçma, daha fazla yeşil görme, belki biraz toprak kokusunu solumak için oluyor çoğu zaman. Bir süre yeşilden ayrı kaldığımızda, üstümüze çöken o daralmışlık hissini atmanın en iyi yolu da, küçük kaçamaklar tabi ki! Belki bir hafta sonu yürüyüşü, bazen de bir kamp ateşi sessizliği arıyoruz hemen. Başlıyoruz planlamaya; ”şu gün işleri toparlasam, şunları ve şunları biraz ertelersem, 1 gün de kendime vakit ayırabilirim’’le başlayan düşünceler, güzel ve değerli bir eylemle sonuçlanıyor. Günlük hayatta devam edebilmek için de bizi inanılmaz motive ediyor bu etkinlikler. O yüzden iyisi mi bol bol yapmak bu planları. Gerisi, gerisi de bir şekilde gelir diye umarız ağaçların salınışını islerken.

outdoor turkiye, muzik listesi

Tüm bu doğaya kaçma planları yapılırken, keyfimize de pek düşkün oluyoruz çoğu zaman. Neredeyse her detayı düşünerek biriktirdiğimiz o ekipmanlarımızı, özenle yerlerinden çıkarıp, bir bir çantaya yerleştiriyoruz. E almasak olmayacak pek çok eşya var tabii. Çünkü hepsinin ortak bir nedeni var; kendimiz için yaptığımız yegane eylemlerden biri bu kaçış.

Doğada lazım olan ekipmanların yanı sıra, ihtiyaç duyduğumuz bir şey daha var ki, onsuz çoğu zaman olmuyor; müzik! Boşuna dememişler, ruhun gıdası diye. Biz de ruhumuz da aç kalmasın, huzur içinde hamakta sallanırken veya boş boş yıldızları izlerken, arkadan bir şeyler tıngırdasın istiyoruz tabii. Durumun farkında olduğumuz için, dedik ki neden müzik listeleri yapıp bu listeleri tüm doğa severlerle paylaşmıyoruz? Hemen işe koyulduk. İşte karşınızda doğadayken özgürce dinleyeceğiniz 4 farklı müzik listesi!

Kamp yapmak vazgeçilmezlerimizden. Peki kamp ateşi başındaki o uzun mu uzun sohbetler? Sohbetlerinize eşlik edecek  ‘’Kamp Ateşi’’ listesini deneyin.

Doğadayken huzur dolu zamanlarınızı geçirirken, arkadan ufak ufak tınıları derlediğimiz ”Sakin” listesini çok beğeneceksiniz.

Yolda müzik dinlemenin bir başka olduğunu bildiğimizden, bir liste de yolda olanlara ayırdık. Spotify Outdoor Tükiye hesabından ‘’Yolda‘’ listesi, tüm yolda olanlar için.

Hep sakin sakin oturacak değiliz. Doyasıya dans edebileceğiniz, ‘’Çılgın Kamp Gecesi’’ listesini de unutmadık.

Şimdilik 4 farklı müzik listesi sizinle. Devamı gelecek..

Bir cevap yazın

📲 Ücretsiz İndir