Görüp Görebileceğiniz En Çılgın Outdoor Ekipmanları

yol-filmleri-seyahat
Özgürlüğü, Doğayı ve Hissetmeyi Anımsatan Yol Filmleri
Eylül 9, 2018
kamp, kitap listesi
Kampta Bir Çırpıda Okuyup Bitirebileceğiniz Kitap Listesi
Eylül 14, 2018

Doğa tutkunlarının zayıf noktası, birbirinden güzel outdoor ekipmanları olabilir mi? Hepimizin vazgeçemediği, mağazaya girdiğimizde bakmadan geçemediğimiz farklı ekipmanlar var. Peki bunların en orijinallerini görmeye hazır mısınız?

Çoğumuz sık sık doğadayız. Mümkün olan en küçük zamanları bile, bir maceraya dönüştürmek için hazırda beklediğimiz doğrudur. Kimi zaman ıssız bir ormanda kamp, kimi zaman ayak basılmamış parkurlarda uzun ve zorlu yürüyüşler, kimi zaman da en gizli koyları keşfetmek gibi maceralar hepimizin tutkusu. Tabi bu maceralar için bir takım tedbirler alıyoruz.

Bu heyecan verici aktiviteleri yapmak için, çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyuyoruz. Ne de olsa, bizler birer güçsüz varlıklarız doğanın kudreti karşısında. Onun kucağında kıvrılıp uyumak istesek bile, en azından bir çadıra, tuluma ve mata ihtiyacımız var. Eğer bir yürüyüş planlıyorsanız, yürüyüş ayakkabısı, sırt çantası ve su matarası olmazsa olmazlarınızdandır. Seçtiğimiz aktiviteye göre, ihtiyacımız olan ekipmanlar da değişiyor.

Bazılarımız, sadece yukarıda bahsettiğimiz gibi temel gerekli olan ekipmanları edinmekle yetinirken bazılarımız da ne kadar ekipman varsa hepsini bir bir edinmekten kendini geri alamıyor. İşte bu çılgın outdoor tutkunları için, ekipman demek her şey demektir. Su matarasından tutun da, yemek malzemelerine kadar her şeyleri, outdoor için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Aslında bu çılgın outdoorcuları pek de suçlamamak lazım. Çünkü çeşit çeşit markanın sunduğu binlerce farklı ekipman, o kadar güzel ve kullanışlı ki, hemen hemen herkes de bu ürünleri görebiliyorsunuz.

Peki, orijinal ve tasarım harikası ekipmanları merak ettiniz mi? Hem teknolojinin gelişmesi hem de meraklı outdoor tutkunu mucitlerin tasarladığı binlerce farklı outdoor ekipmanı bulunuyor. Bu ekipmanların bir çoğu ülkemizde bulunmasa da, internet üzerinden satın almak mümkün. Biz de, doğa tutkunları için belki de daha önce hiç görmedikleri bu ilginç mi ilginç outdoor ekipmanlarını araştırmak istedik. İşte, en çılgın outdoor ekipmanları.

Adaptörünüzü Manuel Doldurun

outdoor-ekipmanlari

Kampta en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri USB girişi olan bir güç adaptörü olabilir. Peki size bu adaptörün manuel doldurulabileceğini söylesek. Hem de radyosu ve ışığı bile var.

Duş Alama Aparatı

outdoor-ekipmanlari

Çevrenizde bir su kaynağı yoksa, şöyle bir duş almak biraz zor bir olaya dönüşebilir. Eğer ayakla su pompalamanıza olanak tanıyan bu duş aparatınız yoksa tabi.

Sallanan Sandalye

outdoor-ekipmanlari

Otururken sallanmayı, sallanırken oturmayı mümkün kılan o harika sandalye bulundu!

Kahve Makinası

outdoor-ekipmanlari

Sabah kahve içmeden kendime gelemiyorum diyenler, bu da sizin için. Portatif espresso makinası. Harika değil mi?

Güneş Paneli

outdoor-ekipmanlari

Elektronik aletleriniz için tükenmeyen enerji, güneş paneli. Üstelik Türkiye’de de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çakı

outdoor-ekipmanlari

İsviçre çakısı olmadan olur mu? Olmaz. Üsteli bu son teknoloji.

Bio Enerjiyi Elektriğe Dönüştürün

outdoor-ekipmanlari

En harika ekipmanlardan biri bio enerjiyi elektriğe dönüştüren bu ocak. Hem yemeğinizi pişirin hem de enerji depolayın. Daha ne olsun!

Şişme Çadır

outdoor-ekipmanlari

Mağara adı verilen bu şişme çadır daha önce gördüklerinizden çok farklı. Hem çok dayanıklı, hem de çok kullanışlı. Özel tasarımı ile içinde de oldukça geniş alana sahip. Hepsi bir kenara, çok artistik değil mi?

Yüzen Çadır

outdoor-ekipmanlari

Yukarıdaki çadır ne kadar artistik olursa olsun, yüzen bir çadırın yerini tutamaz diyorsanız, işte buyurun.

Araba Arkası Çadır-Yüklük

outdoor-ekipmanlari

Karavan almak imkanlarınızı zorluyorsa, karavandan daha kullanışlı olan bu römork çadırı ve yüklüğü almaya ne dersiniz? Kullanması da sizin hayal gücünüze kalmış.

Bir Değişik Hamak

outdoor-ekipmanlari

Öyle bir hamak olsun ki, deli gibi tepinsem de düşmesem diyorsanız, işte burada.

Su Arıtma Aparatı

outdoor-ekipmanlari

Doğadayken en önemli ihtiyaçlardan birisi su. Peki, dakikada kirli suyu temiz suya çevirebilen küçücük bir aparatın olduğunu söylesek? Fixt Nomad ile her türlü suyu, rahatlıkla içebilirsiniz.

Su ve Rüzgar Türbini

outdoor-ekipmanlari

Güneş enerjisini hatta bio enerjiyi bile elektiğe dönüştürebilen aparatların rüzgar ve su enerjisi ile çalışanını da yapmışlar desek? Water Liliy Tirbünü ile ister sudan isterseniz de rüzgardan elektrik üretebilirsiniz.

Üçgen Hamak

outdoor-ekipmanlari

Hamağı bir de böyle deneyin.

Portatif Izgara Seti

outdoor-ekipmanlari

Şöyle portatif bir ızgaranız olsa, her şey çok daha kolay olmaz mıydı?

Katlanabilir Kamp Ranzası

outdoor-ekipmanlarioutdoor-ekipmanlari

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampa bakış açınızı değiştirecek bambaşka bir ürün. İsterseniz yerden tasarruf edin ve yatak yapın, isterseniz de geniş bir kanepede yayılma şansını yakalayın.

Tazyikli Su Şişesi

outdoor-ekipmanlari

Çok mantıklı dediğinizi duyar gibiyim.

Su Geçirmez Çorap

outdoor-ekipmanlari

Ayaklarınızın ıslanmasını sevmiyor musunuz? O zaman bu su geçirmez çorapları deneyin.

Bisiklet Karavanı

outdoor-ekipmanlari

outdoor-ekipmanlari

 

 

 

 

 

 

 

 

Bisikletinizle çekebileceğiniz bir karavanınız olsun ister miydiniz? Evet, karşınızda katlanır, hafif mi hafif bisiklet karavanı. Hem de dilerseniz 2 kişilik oluyor.

Kullanışlı Çatal Bıçak Seti

outdoor-ekipmanlari

Biz daha kullanışlısını ve daha şıkını bulamadık, siz bulursanız, bize de söyleyin.

Ocak Düzenleyici

outdoor-ekipmanlari

Kamp ateşinizi verimli kullanmanın bir yolu daha. Hatta siz bile yapabilirsiniz.

Rüzgar Korumalı Kamp Ocağı

outdoor-ekipmanlari

Kamp ocaklarının en kötü yanı, rüzgarı olduğu gibi almaları. Ama sonunda buna da bir çözüm bulunmuş, hem de oldukça mantıklı.

Bonus

Güneş Enerjili Luci

outdoor-ekipmanlari

Luci, güneş enerjisi ile kendini şarj edip, ışık ihtiyacınızı gözleri kör eden beyaz ışık yerine loş bir tonda karşılayan portatif bir lamba. Bu ürünün en güzel kısmı ise hikayesi. Luci’nin yaratıcıları, 21.yy’da henüz elektrik olmayan 3. dünya ülkeleri için tasarlamış olmaları. Marka, çeşitli STK’lar ile iş birliği yaparak bu ülkelere biraz olsun ışık götürmeyi başarabilmiş. Alın size, dünyada güzel insanların olduğunun bir kanıtı daha.

outdoor-ekipmanlari

 

Bir cevap yazın

📲 Ücretsiz İndir