parallax background

Outdoor Ekipmanları Dendiğinde Mutlaka İncelemeniz Gereken Markalar

kamp, kitap listesi
Kampta Bir Çırpıda Okuyup Bitirebileceğiniz Kitap Listesi
Eylül 14, 2018
cop, geri donusum, cevre
Geri Dönüşüm Rehberi
Ekim 1, 2018

Outdoor aktiviteleri için üretilen ekipmanlar, neredeyse sınırsız seçeneğe sahip. İhtiyaç duyduğunuz ekipman için; farklı mevsim tipleri, kalite ve dayanıklılık gibi pek çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. En temel aktiviteler için incelediğimiz outdoor ekipmanları ile sizin için bir fikir oluşturmak istedik. Hadi başlayalım o zaman!

Doğadayken, kullandığınız ekipmanın işlevselliği ve dayanıklılığı ekipman seçimi oldukça önemli. Bildiğiniz gibi, pek çok üründe olduğu gibi outdoor ekipmanları da, geniş bir ürün skalası mevcut. Bu çok seçenekli ürünlere baktığınızda, eğer konunun uzmanı değilseniz, bir miktar kafanız karışabilir. Örneğin, mağazaya girdiğinizde, farklı farklı çadır modellerini gördüğünüzde, düşünceli bir sürece girebilirsiniz. İşin içinden çıkmaksa, epey zamanınızı alabilir.

Bu tarz bir duruma düşmek istemiyorsanız, almak istediğiniz ekipmanı hangi amaçla kullanmanız gerektiği konusunda önce şöyle enine boyuna düşünmekte fayda var. Zaten profesyonel bir sporcuysanız, bu tarz bir karmaşaya girmeyeceğiniz aşikar. Fakat henüz başladığınız bu hobi faaliyetleri için, sizi yarı yolda bırakmayacak bir ekipman arıyorsanız, işte o zaman bir ön araştırma süreci sizi bekliyor demektir.

Doğa sporları için üretilen outdoor ekipmanları, neredeyse sınırsız seçeneğe sahip. İhtiyaç duyduğunuz ekipman için; farklı mevsim tipleri, kalite ve dayanıklılık gibi pek çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özellikle, bu aktiviteleri yaz ayları dışında gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, sağlık ve güvenlik için, bir miktar daha kesenin ağzını açmanız gerekecektir.

Biz de, konunun uzmanlarından destek alarak, doğa sporları ve outdoor aktiviteleri için güvenilir ve dayanıklı ürünleri inceledik. En temel aktiviteler için incelediğimiz ürünlerle sizin için bir fikir oluşturmak istedik. Malum, önümüz kış. Kış aylarında, evde pek oturmayı düşünmeyenler için outdoor ekipmanları hakkında küçük bir araştırma yaptık. Hadi başlayalım o zaman!

4×4 Arazi Aracı Meraklıları!

4×4 arazi araçları, hem görünüşleri hem de işlevselliği ile oldukça çekici modellere sahip. Bu araçlarla gidemeyeceğiniz yol yok desek haksız sayılmayız. Pek çok otomobil markası, 4×4 araç modeline sahip. Bu araçların şehir versiyonu olduğu gibi, özellikle off road amaçlı olanları da bulunuyor. Eğer, 4×4 araç satın almak istiyorsanız kendinize sormanız gereken şu; bu aracı hangi amaçla alıyorum? Sadece off road yapmak için bir araç alıyorsanız,  4×4 aracınızı off road için modifiye etmeniz gerekmektedir. Eğer şehirde de sıklıkla kullanabileceğiniz fakat arazide de size sıkıntı yaratmayacak bir araç bakıyorsanız, işte o zaman şehire daha fazla uygun olan modellere, yani çok fazla modifiye edilmemiş araçlara göz gezdirebilirsiniz.

outdoor,ekipmanlari

Suzuki Vitara, Grand Vitara ve Jimny sizi hem şehirde hem de arazide yolda bırakmayacak araç tiplerindendir.

outdoor, ekipmanlari

Jeep Grand Cherokee, bu alanda ün yapmış, namı duyulan modellerden bir diğeri.

Toyota Lan Cruiser, şehire çok yakışan fakat doğada da konforundan vazgeçemeyenler için bir öneri.

outdoor,ekipmanlari

Land Rover Defender, kasasıyla göz dolduran ve çok kullanışlı diğer bir model.

outdoor, ekipmanlari

Bir de efsanevi Lada Niva var tabii. Tabiri caizse tam bir dağ keçisi olan Lada Niva, yepyeni modelleri ile geri dönüyor. Lada Urban ve Bronto modelleri ile hem son teknolojiye hakim, hem de performansının üst seviyelerinde. Yeni kasasıyla, oldukça gösterişli olan Lada Urban ve Bronto, fiyatlarıyla oldukça cazip. Eğer, 4×4 almayı düşünüyorsanız, bu modellere bir göz gezdirin deriz!

Kendi Küçük Tekneniz; Kano

Su sporlarının en eğlencelilerinden biri olan kanoyu artık sürekli yapmanın vakti geldi diye düşünüyorsanız, doğru kanoyu bulmak için araştırmalara başladınız demektir. Şişme kano ve sert kano modelleri arasından bir seçim yaptıysanız, sırada hangi markayı almanız gerektiği var. İşte sizin için iyi kano markalarından oluşan seçenekler.

outdoor, ekipmanlari

Eğer hayallerinizi süsleyen ahşap bir kano ise, işte onu burada bulabilirsiniz. Kendi üretimleri olan ahşap kanolarla, harika işler çıkaran Yelken Kayak, aradığınız imalatçı olabilir.

outdoor, ekipmanlari

Orofin Kano, sizi yarı yoda bırakmayacak dayanıklılığı ile farklı tiplerde ürünler sunuyor.

Point 65 markası hem fiyatları hem de kalitesi ile tercih edilebilecek kano markalarından.

outdoor, ekipmanlari

Aradığınız şişme kano ise Hydro Force markasına göz atabilirsiniz.

Off Road’u Bir De Böyle Deneyin; ATV-UTV

Off road tutkunları için tasarlanan ATV ve UTV’ler ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygın. Gelişen off road sporu ile birlikte, bu tip motorları tercih edenler de artıyor. Eğer bir ATV almayı düşünüyorsanız, göz atabileceğiniz markaları derledik. Böylece, ilk aşamada tercih edebileceğiniz ATV modelleri için fikir edinebilirsiniz.

outdoor, ekipmanlari

Kuba Motor‘un bünyesindeki ATV ve UTV’leri mutlaka inceleyin.

outdoor, ekipmanlari

Regnum markasına ait ATV’ler de bu alanda öne çıkan ekipmanlar içerisinde yer alıyor.

Bombardier, ATV, UTV ve Quad modelleri ile ün yapmış markalardan bir diğeri.

Kışa Hazırlık; Kayak Takımı

Kış sezonunun açılmasına az kaldı. Eğer kar kayağını seviyorsanız ve her sezon mutlaka kar kayağı yapıyorsanız, kayak takımlarını incelemeye başlamış olabilirsiniz. İşte sizin için küçük bir kaç kayak önerisi.

outdoor, ekipmanlari

Elan marka kayak takımı, hem fiyatları hem de kalitesi ile tercih edilebilir bir marka.

outdoor, ekipmanlari

Rossignol markası ise profesyonellere hitap eden bir tarzda.

Doğadaki Evimiz; Çadır

Çadır, özel bir doğa sporu alanından ziyade, neredeyse tüm outdoor tutkunlarının ihtiyacı olan bir ekipman. Pek çok çadır markası bulunsa da, çadırın kaliteli olması oldukça önemli. Isı ve su geçirmezliği, uyku kalitenizi ve sağlığınızı doğrudan etkiler.

outdoor, ekipmanlari

Önde gelen outdoor markalarından biri olan Husky, çadır konusunda da oldukça iddialı.

outdoor, ekipmanlari

The North Face markası da, kalite ve konforuyla farklı çadır tiplerine sahip.

outdoor, ekipmanlari

Dechatlon’un kendi markası olan Quechua, fiyat-performans skalasında iyi bir seviyeye sahip.

Sıcacık Kalmak İçin; Uyku Tulumu

Doğada geçireceğiniz bir gece için, olmazsa olmazlardan olan uyku tulumları, sağlığınız için oldukça önemli. Kaliteli bir uyku tulumu, gecenizi kurtaracaktır.

outdoor, ekipmanlari

 

The Norh Face ve Husky diğer ürünlerde olduğu gibi, uyku tulumlarında da önde gelen isimlerden. Bu seçeneklerin dışında, biraz daha profesyonel bir uyku tulumu istiyorsanız, Patagonia seçeneklerine bakabilirsiniz.

Vazgeçilmezlerimiz; Sırt Çantası

Sırt çantasız doğaya kaçılır mı? O zaman şöyle iyisinden bir çanta ilk ihtiyaçlardan biri. Eşyalarınızı tek bir çantada muhafaza etmek ve daha kolay taşıyabilmek adına, lt seçenekleri ile farklı özelliklere sahip sırt çantalarına bir göz atalım.

outdoor, ekipmanlari

 

outdoor, ekipmanlari

The North Face, Columbia sırt çantaları bakımından oldukça güzel seçeneklere sahip.

outdoor, ekipmanlari

Daha farklı bir tarz arıyorsanız, Patagonia mutlaka bakmanız gereken markalar arasında yer alıyor.

Kahve Arası İçin; Termos

Termos, hem kampta hem de diğer outdoor aktivitelerinizde, yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir ekipman. Sağlam olmasının yanında, sıcak ve soğuğu uzun süre muhafaza etmesi temel özelliği. Bu konudaki uzman markalardan biri elbette Stanley. Pek çok ürünündeki ömür boyu garanti seçeneği ile güven veren bir marka.

outdoor, ekipmanlari

O Bir Tutku; Motosiklet

Motosiklet dendiğinde, bazılarımız için akan sular durur. Bildiğiniz gibi, motosikletler kullanım amaçlarına göre farklı modellere ayrılmaktadır. Biz, doğa sporlarına daha fazla uygun olan enduro ve cross modelleri üzerinde, bu alandaki en iyi birkaç markayı önermek istedik.

outdoor, ekipmanlari

Honda Africa Twin , motosikletçiler arasında da ün yapmış bir motor. Dolayısıyla, ondan bahsetmesek olmadı.

outdoor, ekipmanlari

Bir diğer ünlü motosikletimiz, Kawasaki Versy. Tüm bunların yanında, KTM Adventure modelini unutursak ayıp olur.

Şip Şak Yardımcımız; Kamp Ocağı

outdoor, ekipmanlari

Kampta ateş yakmanın tadı bir başka fakat, yangın tehlikesi olan bölgelerde kamp ateşi yasak bildiğiniz kadarıyla. Bunun dışında, kamp ateşi hızlı ve pratik bir sonuç vermediği için, kamp ocakları kamplarda oldukça işlevsel bir yere sahip oluyor. Bu konuda, Nurgaz kamp ocakları hem kalite bakımından hem de sahip oldukları fiyatlar bakımından oldukça iyi bir seçenek.

Özgürlüğe Pedallayın; Bisiklet

Bisikletler, bizi özgür kılan en basit bir o kadar da en güzel araçlar. Profesyonel anlamda dağ bisikletçileri çok daha donanımlı bisikletleri tercih ederken, siz iyi bir bisikletim olsun istiyorsanız, daha makul bir bisikletle başlayabilirsiniz. Dağ bisikleti alanında önceden beri bildiğimiz, Salcano, Bianchi gibi markalar olsa da bunlar dışında da bir takım markaların ürünlerine göz atabilirsiniz.

outdoor, ekipmanlari

Merida ve Scott  gibi markalara ait dağ bisikletleri, oldukça profesyonel olmakla birlikte kaliteli modellere sahipler.

outdoor, ekipmanlari

Scarp (KTM Bisiklet)  bu alanda eskiden beri güzel ürünler sunan bir marka. Buradan da farklı modellere bakarak, alacağınız bisikletiniz için alternatifler oluşturabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

📲 Ücretsiz İndir